Jak funguje on-line zastavárna?

celá koncepce je založena na tom že vše vyřešíte z pohodlí vašeho domova. Nezáleží na tom, jestli je Vaše bydliště Praha, Brno, Ostrava nebo České Budějovice. Je úplně jedno, jestli je úterý ráno, pátek odpoledne, nebo sobota v noci. Zastavuj.cz je totiž on-line zastavárna, která pracuje 24/7.

Co to znamená?

Diky 24/7 můžete zastavovat věci z pohodlí vašeho domova, práce, klubu, restaurace, dvacetčtyči hodin denně sedm dnů v týdnu. Stačí mít jen přístup k internetu.

Jak na to?

Je to velmi jednoduché. Kliknete na tlačítko VYTVOŘIT POPTÁVKU. Vyplníte jednoduchý formulář s údaji o sobě, zastavované věci, bankovní spojení kam Vám budou poukázány peníze a o čase na jak dlouho potřebujete věc zastavit a jakým způsobem bude realizována přeprava (jestli zboží zašlete, nebo chcete, aby si zboží vyzvedla kurýrní služba PPL a kdy). Kliknete na tlačítko ODESLAT POPTÁVKU. Zobrazí se Vám stránka, kde jsou všechny Vámi vyplněné údaje. Tyto údaje si zkontrolujete, a pokud je vše v pořádku kliknete na tlačítko ODESLAT. V případě, že zjistíte při kontrole nějakou chybu, či nejasnost, kliknete na tlačítko ZPĚT a chybu opravíte. Po opravě je postup naprosto stejný stačí kliknout na tlačítko VYTVOŘIT POPTÁVKU, zkontrolovat a ODESLAT.

Co se stane teď? (Kdy dostanu peníze?)

Po odeslání risk manažer podle údajů, které od Vás obdržel, spočítá jakou zástavu je možné na danou věc, telefon, notebook či televizi poskytnout. Z pravidla se poskytuje 30 – 65% z likvidní hodnoty dané věci. Proto je velmi důležité vypsat všechny podstatné skutečnosti, parametry a data, které by mohly hodnotu zastavované věci ovlivnit. Risk manažer Vás bude následně informovat e-mailem o částce, jakou je možno za zastavenou věc získat. V e-mailu také obdržíte kompletní vyúčtování za služby a náklady na dopravu. Tuto informaci získáte také ve svém zákaznickém účtu v sekci Moje zástavy. Vždy dopředu víte, kolik Vás tato služba bude stát. Jak na to ve chvíli, kdy se rozhodnete věc zastavit?

Souhlasím s navrhovanou výší zástavy. Jak zastavím …?

Je to velmi jednoduché. Přepněte se zde do svého účtu. Kliknete na akceptovat zástavu. V tuto chvíli se Vám zobrazí stránka na níže jsou tlačítka vytiskni smlouvu, vytiskni souhlas se spracováním osobních údajů, vyberete způsob přiložení občanského průkazu. Ve chvíli kdy kliknete na tisk smlouvy o zástavě nebo souhlasu o zpracování osobních údajů je potřeba všechny předvyplněné informace zkontrolovat a v případě že by něco nesouhlasilo je možné tuto informaci upravit v sekci "moje údaje". Pokud je vše v pořádku vytisknete smlouvu i souhlas se zpracováním ve 2 kopiích. Dále je potřeba přiložit kopii občanského průkazu nebo ji naskenovanou odeslat na mail zastavuj@zastavuj.cz. Ve formuláři si zvolte způsou přiložení kopie občanského průkazu.

Co bude dál?

Po doručení zásilky ji prohlédne risk manager jestli není poškozená. Pokud by byla poškozena zásilka je odmítnutnuta a vrácena k Vám. Z tohoto důvodu je potřeba věnovat zabalení odpovídající pozornost. Po dodání do skladu je zboží neprodleně zkontrolováno jestli udané parametry a stav odpovídají. Je li vše v pořádku je navrhovaná zástava hned připsána na Váš účet. Pokud by neodpovídal stav, parametry, příslušenství nebo dodané dokumenty bude Vás risk manager neprodleně kontaktovat a navrhe Vám jak tento problém nejrychleji odstranit. Může se stát že například stav nebude odpovídat a zastavované věc bude například poškrabaná, nebo jinak znehodnocená. V tomto případě Vám risk manažer navrhne jinou cenu za vaší zastavovanou věc. Pokud by se stalo že nebudete souhlasit s víší zástavy, máte právo požádat o navrácení zboží bez zástavy. V takovém případě zaplatíte pouze náklady spojená s dopravný, balným a případně doběrečným. Je na Vás jestli si zvolíte platbu předem. Nebo dražší variantu platby na dobírku.

Jak dostanu zastavenou věc zpět?

Po připsání všech peněz, včetně všech poplatku ( za zástavu, dopravu, skladné, balné…. ) na bankovní účet uvedený ve smlouvě, je zastavená věc neprodleně zasílána kurýrní službou na adresu uvedenou ve smlouvě.

Kdy hradím balné?

Balné se ve většině případů neůčtuje. Je Vám přiůčtováno pouze v případě, kdy je zásilka nevhodně zabalena a to především tak že by mohlo dojít k jejímu porušení při dopravě. Nebo je obal ve kterém jste zásilku poslali zničen při dopravě.